Zde Vložte Text Nadpisu

Podpoříme Martínka

… a zakoupením vstupenky na konferenci Realitní svět 2022 pomůžete Martínkovi na jeho cestě I vy!

7% z ceny každé vstupenky bude převedeno na transparentní účet.

Na co budou vybrané finance použity? Na zakoupení elektrického vozíku a na úhradu intenzivní terapie specialního programu Therasuit.

Martínkův příchod na svět nebyl jednoduchý. Jeho maminka překonala rakovinu štítné žlázy, která velmi zkomplikovala cestu k vysněnému miminku. Když po prvním absolvování umělého oplodnění s manželem zjistili, že čekají dvojčátka, nemohli uvěřit tomu, jaké mají najednou štěstí.

V průběhu těhotenství se vše vyvíjelo dobře a nic nenasvědčovalo tomu, že by něco mělo být v nepořádku. O to větší šok přišel v 25. týdnu, kdy se mamince udělalo z ničeho nic zle a po příjezdu do nemocnice lékaři rozhodli o okamžitém ukončení těhotenství císařským řezem. A tak na svět přišla Klárka a Martínek.

Ačkoliv se lékaři v nemocnici snažili, jak nejlépe mohli, Klárka (670 g) svůj boj se životem po 3 dnech prohrála. Martínek (870 g) byl silnější a tenhle svůj první těžký úkol zvládl. Bohužel to byla jen jedna z prvních překážek, které ho na jeho cestě životem čekaly. Martínek potřeboval intenzivní podporu plicní ventilace a došlo u něj k rozsáhlému poškození zraku, které mu nyní kompenzují brýle o 6 dioptriích. Největší komplikace však nastaly při krvácení do mozku a nahromadění mozkomíšního moku v hlavě. Lékaři museli přistoupit k operačnímu zákroku a zavedení VP shunt, který Martínkovi pomáhá odvádět přebytečný mozkomíšní mok do břicha. Martínkovi byla také diagnostikována dětská mozková obrna. Místo toho, aby rodiče prožívali nejkrásnější období radosti z narození miminka, museli čelit jedné špatné zprávě za druhou.

Podporujeme Martínka Štýbnara

Od začátku bylo jasné, že Martínkův psychomotorický vývoj bude oproti jeho vrstevníkům opožděný. Čekala na něj celá řada náročných rehabilitací, na které s rodiči musel od malička pravidelně dojíždět. Mezitím se rodičům narodila Terezka, která je nyní pro Martínka skvělou parťačkou a hlavně motivací. Svým vývojem, rozvojem a dovednostmi jej inspiruje a podporuje v překonávání překážek.

Martínek letos oslavil krásné desáté narozeniny. A že je opravdovým bojovníkem od narození dokazuje každý den…jak říká jeho maminka: „Byl ti dán život, protože jsi dostatečné silný, abys ho zvládl žít.“

Podporujeme Martínka Štýbnara

Druhým rokem navštěvuje speciální školu CREDO v Olomouci, kde se za podpory asistentky pedagoga začal socializovat mezi ostatní spolužáky a seznamuje se s každodenními běžnými činnostmi. Je ve třetí třídě a ve škole se mu moc líbí. Za tu dobu se také, díky intenzivní rehabilitaci, naučil vzpřímeně sedět. A dělá i další skvělé pokroky – když něco potřebuje nebo se chce někam přemístit, zvládne si tam samostatně dolézt (doplazí se). Každořočně jezdí také do lázní, kde náročný program a rehabilitace pomáhají zlepšovat Martínkův pohyb a posílit nejen jeho nohy, ale i celkové držení těla.

I přes veškerou snahu, Martínka jeho nožičky stále úplně neposlouchají. Jemu i jeho rodině by velmi unsadnilo život pořízení elektrického vozíku, díky kterému by se mohl pohybovat svobodněji a objevovat nové možnosti pohybu. Nově také Martínek začal rehabilitovat speciální a vysoce účinnou metodou Therasuit v Šumperku. Tato rehabilitace pomáhá dětem dělat velké pokroky, bohužel ale není hrazena pojišťovnou a je finančně velmi nákladná. Martínkova rodina tuto situaci aktuálně zvládá velmi obtížně s pomocí prarodičů a nárazových sponzorských darů. Všichni pevně věříme, že pokud bude Martínek pokračovat nejen v tomto cvičení, jednou s ním nohy začnou spolupracovat a on se postaví – bude do určité míry samostatný a soběstačný.

Přispět můžete také pomocí QR kódu

Podpora Martínka Štýbra

Podívat se na transparentní účet můžete zde

Všechna práva vyhrazena © RX Akademie